Policjanci z komisariatu w Rudzie zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko oszustce internetowej. Kobieta wystawiała przedmioty do sprzedaży na portalach społecznościowym, których nigdy nie wysłała. Dzięki żmudnej pracy mundurowych usłyszała 162 zarzuty. Teraz spawa trafiła do sądu, a jej grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zakończyli dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło od września 2022 do maja 2023 roku. 32-letna mieszkanka rudzkiej Goduli oferowała w internetowym portalu społecznościowym przedmioty na sprzedaż, jednak nie wywiązywała się z zawartych umów. Przedmiotami ogłoszeń były artykuły dziecięce, takie jak pampersy, używane zabawki i ubranka. Zainteresowane osoby po opłaceniu zamówienia nie otrzymywały towaru, a kontakt ze sprzedającą się urywał. Praktycznie do każdej transakcji rudzianka zakładała nowe fałszywe konto. Proceder wyszedł na jaw dzięki informacją z banku, który odnotował podejrzane przelewy.

Dociekliwość policjantów i szczegółowa analiza przelewów doprowadziła do ustalenia 162 osób z całej Polski, które padły ofiarami oszusta. Tylko 10 z nich po nieudanej transakcji zgłosiła zawiadomienie Policji. Reszta ze względu na niskie sumy wykonanych przelewów nie decydowała się na wcześniejsze zgłoszenie oszustwa. Policjanci dotarli do wszystkich oszukanych internautów, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie łącznie 162 zarzutów na szkodę pokrzywdzonych, od których oszustka wyłudziła blisko 20 tysięcy złotych. Kobieta przyznała się w całości do zarzucanych jej czynów. Przeciwko sprawczyni opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia do sądu. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

KOMENTARZE