Fundacja Kina Patria zaprasza do udziału w Kinowej Akademii Medialnej, która odbędzie się pod hasłem „Film to trik”. Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało w najbliższy czwartek (5.10) o godz. 17.00 w rudzkim kinie. Seansem promującym Kinową Akademię Medialną będzie czeska komedia „Sytuacja Awaryjna”.

 

W Kuźni Nieborowskiej w gminie Pilchowice oddano do użytku chodnik wraz z przebudowaną jezdnią w ciągu drogi wojewódzkiej 921. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu Województwa Śląskiego.

Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu odsiadka i wysoka grzywna.

Oddano do użytku kolejny odcinek trasy N-S w Rudzie Śląskiej od ul. Kokota do ul. Bielszowickiej. Większość kosztów budowy została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Do wykonania został już tylko odcinek do łącznika z autostradą w ciągu ul. 1 Maja.

„Śląski Temat” – to nowy program na antenie Telewizji Sfera. Będziemy w nim mówić o sprawach ważnych dla mieszkańców naszego województwa oraz lokalnej społeczności. Odwiedzimy z kamerą miejsca, gdzie będzie działo się coś ciekawego. Zapraszamy na kolejny odcinek.