Rudzki magistrat organizuje konkurs na projekt grafiki, która będzie umieszczona na samochodach ciężarowych przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VI rudzkich szkół podstawowych. Prace plastyczne, których motywem przewodnim powinna być prawidłowa segregacja odpadów, można składać do 14 marca br. w Wydziale Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (budynek A, pok. 325) w godzinach pracy urzędu.

Niełatwe jest życie kibica piłkarskiego śląskiego klubu. Policjanci z komisariatu w Rudzie Śląskiej-Halembie zatrzymali mężczyznę, który zniszczył szlaban wjazdowy przy ulicy Młyńskiej. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku, jednak wówczas sprawca pozostawał nieznany.

We wtorek Koalicja Obywatelska zaprezentowała swojego kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. O fotel gospodarza rudzkiego magistratu powalczy Arkadiusz Pilarz, miejscowy menedżer i społecznik. O miejsce w Sejmiku Śląskim będzie się natomiast ubiegać Urszula Koszutska.

Zapraszamy Was na kolejną odsłonę naszego nowego programu "Punkt 12". Nie zabrakło dawki dobrego humoru, bonu o wartości 100 złotych do wydania w sklepach ZPM Kuś, ciekawych newsy z pierwszej ręki i gości w mundurach.

Ruda Śląska zakupiła drona wyposażonego w kamery i systemy teledetekcyjne, badające skład dymu z kominów. Urządzenie służy rudzkiej Straży Miejskiej. Jego zadaniem jest sprawdzanie jakości powietrza nad miastem.