W Rudzie Śląskiej na dobre rozpoczęła się batalia o fotel prezydenta miasta. Jako niezależny kandydat zdecydował się wziąć udział w wyborach Marek Wesoły, który w dwóch poprzednich bataliach był popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

10 sierpnia komitet wyborczy Wesołego ogłosił zebranie 5 tysięcy podpisów pod listami poparcia. Tego dnia w jednym z budynków przy placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu oficjalnie rozpoczął również działalność sztab wyborczy. To miejsce, gdzie kandydat chce spotykać się z mieszkańcami.

Były rudzki samorządowiec w swoim programie wyborczym sporą wagę przykłada do zagospodarowania terenów po byłej kopalni Pokój. Deklaruje również rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Po obcięciu miejskich dotacji na sport oraz kulturę wiele klubów sportowych oraz organizacji pozarządowych boryka się z problemami. Ten problem chce rozwiązać Wesoły.

I tura przyspieszonych wyborów w Rudzie Śląskiej odbędzie się 11 września. Kto zasiądzie za sterami miasta? Czy będzie potrzebna dogrywka? O tym przekonamy się za nieco ponad miesiąc.

Media

KOMENTARZE