Fot. KMP Ruda Śląska Fot. KMP Ruda Śląska

Praktycznie co kilka dni policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymują na terenie miasta osoby, trudniące się handlem narkotykami. W ciągu ostatnich 3 dni funkcjonariusze przejęli ponad 850 dilerskich działek środków odurzających. W czwartek zatrzymali 37-letnią rudziankę, która miała przy sobie poporcjowane narkotyki przygotowane na sprzedaż. Kobiet była już od jakiegoś czasu obserwowana przez śledczych.

Policjanci z komisariatu IV w wyniku śledztwa ustalili, że w domu 37-letniej rudzianki może się znajdować mały magazyn środków odurzający. Po cynku od kryminalnych funkcjonariusze natknęli się na kobietę podczas rutynowego patrolu ulic. W trakcie kontroli drogowej zabezpieczono przy niej poporcjowane narkotyki, co świadczyło o przeznaczeniu ich do sprzedaży. Dilerka została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie.

Wykorzystując specjalnie szkolonego psa, kryminalni dokonali przeszukania jej mieszkania, gdzie znaleziono kolejne narkotyki. Policjanci w sumie przejęli ponad 200 porcji amfetaminy, marihuanę i tabletki extasy. Śledczy z „czwórki” sprawdzają teraz kolejne wątki tej sprawy, a 37-latce grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE