W meczu grupy A Śląskiej Letniej Ligi Koszykówki Kegi rywalizowały z Grabarzami. Przed tym meczem faworytem byli goście, którzy na swym koncie mieli trzy wygrane mecze. Dobrą dyspozycję potwierdzili także w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu.

Spotkanie od początku było jednak bardzo wyrównane. Raz to gospodarze, a raz goście prowadzili. Po pierwszej połowie Kegi prowadziły 51:47. W trzeciej kwarcie lepsi byli goście i przed ostatnią ćwiartką to oni byli w lepszej sytuacji. Rudzianie starali się, walczyli do ostatniej piłki, ale ostatecznie wygrali Grabarze 101:99. To był jeden z lepszych meczów w tegorocznych rozgrywkach, a do zwycięstwa Kegom zabrakło dosłownie jednej piłki. Kegi w tabeli grupy A zajmują czwarte miejsce. Grabarze są na pierwszym miejscu. Kolejne mecze dzisiaj i jutro.