Imponują formą w ostatnich spotkaniach piłkarze Grunwaldu. W weekend pokonali Górnik 09 Mysłowice po dramatycznym meczu 3:2, do przerwy prowadząc 1:0. Dwie bramki dla naszej ekipy zdobył Mateusz Dreszer, kolejna dołożył Łukasz Maciongowski.

Coraz trudniejsza staje się natomiast sytuacja Slavii. Rudzianie przegrali na własnym terenie z Czarnymi Sosnowiec aż 0:3, wszystkie bramki tracąc w drugiej odsłonie. Zajmują w tabeli czternaste miejsce – barażowe. Szombierki natomiast pokonały 1:0 Sarmację Będzin, a złotego gola zdobył Marek Kubisz w 89 minucie skutecznie egzekwując rzut karny. Szombierki są na trzecim miejscu w tabeli, Grunwald jest czwarty.

Wawel przegrał na wyjeździe ze Strażakiem Mikołów 3:2, chociaż prowadził w tym meczu już 2:0 po bramkach Kamila Wawrzyczka i Krzysztofa Pyca. Urania natomiast wygrała 5:2 z Piastem Ożarowice na wyjeździe po dwóch bramkach Alberta Bujnego i bramkach Tomasza Oczki, Dominika Kamieńskiego i Mariusza Barana. Wawel w lidze okręgowej jest szósty, Urania awansowała na miejsce dziesiąte.