Gwiazda Ruda Śląska jest coraz bliższa zajęcia wysokiego, piątego miejsca w ekstraklasie futsalu. W poniedziałek podopieczni Rafała Krzyśki pokonali na wyjeździe Clearex Chorzów (1:0), a bramkę na wagę cennego zwycięstwa zdobył w końcówce Paweł Martyn. W sobotę rewanż w Rudzie Ślaskiej - Halembie.

W ekstraklasie futsalu trwa rywalizacja o miejsca 5-8. Ważny krok w kierunku piątego miejsca poczynili futsaliści Gwiazdy, pokonując w Chorzowie miejscowy Clearex. Obydwie drużyny starały się grać uważnie w defensywie, jednak szans na zdobycie bramek nie brakowało. Najlepszą dla gospodarzy zmarnował tuż przed przerwą Tomasz Rabczak, który z bliska nie trafił do pustej bramki.

Mecz rewanżowy odbędzie się już w sobotę w Halembie. Gwieździe do wygrania całej rywalizacji wystarczy remis. W przypadku wygranej chorzowian 1:0 kibice zobaczą dogrywkę.

Zwycięzca tego pojedynku zagra najprawdopodobniej o piątą lokatę z Marwitem Toruń, który w pierwszej potyczce wysoko pokonał na wyjeździe szczecińską Pogoń.