Piłkarze Szombierek Bytom po dramatycznym i emocjonującym spotkaniu pokonali 18 września na wyjeździe w ramach Pucharu Polski zespół Silesii Miechowice 3:2.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała tak wielu bramek. Obydwa zespoły przez 45 minut nie stworzyły sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Drugą część gry znakomicie rozpoczęli piłkarze zielonych, którzy w 55. minucie wykorzystali rzut karny. Niespełna siedem minut później gospodarze spotkania wyrównali za sprawą Marcina Kocjana. Kolejne bramki zarówno dla Szombierek i Silesii padały w odstępie zaledwie pięciu minut. W 70. minucie meczu zieloni wyszli ponownie na prowadzenie, jednak już pięć minut później Kamil Gawron doprowadził do remisu 2:2. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, piłkarze Szombierek Bytom na dwie minuty przed końcem spotkania objęli prowadzenie 3:2, którego nie oddali już do końca, tym samym awansując do kolejnej fazy Pucharu Polski.