Przez ostatni tydzień na śląskich drogach zginęło aż 9 osób. Większość z nich to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, tacy jak piesi, rowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych czy motorowerów. Te zatrważające dane wskazują, że pomimo wakacji w życiu każdego człowieka nie powinno być momentu, w którym zapomina o bezpieczeństwie swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Śmierć na drodze zbiera swoje żniwo. Niebezpieczeństwo w każdej chwili może dotknąć każdego z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, brak ostrożności czy niekierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Może to zdecydować o naszym życiu oraz zdrowiu. Nie pozwólmy, aby to właśnie los, czy łut szczęścia zadecydował o tak ważnej sprawie, jaką jest życie nasze, czy naszych bliskich.

Trwa drugi tydzień wakacji. Panująca na zewnątrz aura, pośpiech, większa ilość wyjazdów wakacyjnych powoduje, że na drogach zauważamy wzmożony ruch pojazdów.

 • Niestety, nawet wczoraj rano w Lublińcu doszło do potrącenia pieszego przez 64-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Podczas cofania, najechał on na 66-letniego pieszego, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Więcej szczegółów pod linkiem: Śmiertelny wypadek w Lublińcu.

 

 • Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 10.00 w miejscowości Lipicze. Z nieustalonych dotąd przyczyn 39-letni kierujący samochodem marki Mitsubishi Outlander, na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Kłomnic, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Niestety kierujący pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażer - 45-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
  Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Tragedia na drodze. Nie żyje 39-latek

 

 • Przedwczoraj natomiast do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 58-letni rowerzysta, doszło w Tychcach. 
  Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty.

 

 • Pszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 50-letni rowerzysta. 21-latek odpowie również za ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
  Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Sprawca tragicznego wypadku zatrzymany 

 

 • Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Pszczyńskiej z ulicą Kraszewskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Kierująca pojazdem marki Suzuki potrąciła sześćdziesięcioletniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmiertelne potrącenie pieszego

 

 • W Opatowie w powiecie kłobuckim, w wyniku zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym iveco, zginął 58-letni kierowca osobówki. 
  Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmiertelny wypadek w Opatowie.

 

 • Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Łazach. 45-letni motocyklista zderzył się tam z samochodem. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować.
  Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmierć na drodze. Apelujemy do kierowców o ostrożność!

 

 • Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, który miał miejsce przy ulicy Grota-Roweckiego i Okólnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Renault wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Honda. W wyniku poniesionych obrażeń motocyklista zmarł w szpitalu tego samego dnia.
  Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

 

 • Natomiast w Gliwicach doszło do wypadku z udziałem motoroweru oraz dwóch samochodów osobowych. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący motorowerem, jadąc z pasażerem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w niego. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 16-letni pasażer motoroweru. Kierujący motorowerem 49-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

 

Od początku wakacji na śląskich drogach doszło do 54 wypadków na wskutek czego zginęło 9 osób. 2 rowerzystów, 2 pieszych, 2 motocyklistów, 1 pasażer motoroweru oraz 2 kierowców samochodów. Ranne w tych zdarzeniach zostały 62 osoby, natomiast do kolizji doszło aż 1315 razy.

KOMENTARZE