Do dwóch kolejnych potrąceń pieszych doszło w piątek w Rudzie Śląskiej. O 14.30 w Bielszowicach poszkodowany został młody mężczyzna, natomiast o 16.00 w Halembie została poturbowana kobieta w kwiecie wieku. Oba zdarzenia miały miejsce na oznakowanych przejściach.

W pierwszym zdarzeniu na ulicy Kokota w Bielszowicach potrącony został 19-latek, a w drugim na ulicy Miodowej w Halembie, 64-letnia kobieta. Pierwszy poszkodowany został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z urazem głowy do szpitala w Chorzowie, a druga kobieta ze złamaniem nogi trafiła do miejscowej placówki medycznej. Do obu potrąceń doszło na oznakowanych przejściach dla pieszych. Kierujący samochodami jak i piesi byli trzeźwi, a sprawami zajęli się już policjanci z rudzkiej komendy, którzy ustalą dokładne okoliczności zdarzeń i ustalą winnych.

Od początku tego roku w Rudzie Śląskiej doszło już do 5 potrąceń pieszych na oznakowanych przejściach. W kolejnych tygodniach, policjanci z drogówki będą przeprowadzać cykliczne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej.

KOMENTARZE