Od najbliższego czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. To efekt lawinowego wzrostu zakażeń wariantem Omikron, wirusem COVID-19.

Decyzja podjęta przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ma związek z rosnącą liczbą chorych na koronawirusa. Tylko wczoraj, 25 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dlatego też Ministerstwo Edukacji i Nauki obserwując dane epidemiologiczne podjęło decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach.

W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej sytuacja w bytomskich placówkach oświatowych jest bardzo dynamiczna.

Na dzień 25 stycznia już 4932 uczniów bytomskich szkół uczy się zdalnie. W całości na naukę zdalną przeszło 11 szkół, w tym w 4 szkołach podstawowych - klasy od 4 do 8. Zdalnie uczą się m.in. uczniowie: V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych, I Liceum Ogólnokształcącego,
Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Państwowych Szkół Budownictwa - Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej nr 37, Szkoły Podstawowej nr 6 - klasy 4-8, Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego - klasy 4-8 klasy, Szkoły Podstawowej nr 46 - klasy 4-8 oraz Szkoły Podstawowej nr 54 - klasy 4-8. Na kwarantannie przebywa 2718 uczniów i 77 nauczycieli bytomskich szkół. Zakażonych koronawirusem jest 201 uczniów i 71 nauczycieli.

Dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć w placówkach. Utrzymana zostanie także praktyczna nauka zawodu oraz będzie możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny.

KOMENTARZE