Na bytomskich ulicach pojawiły się ekipy remontowe, które będą usuwać pozimowe ubytki w nawierzchni jezdni. Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisał już umowy na bieżące remonty dróg, a na terenie naszego miasta będą działały dwie niezależne firmy. Wartość podpisanych umów związanych z remontami dróg to blisko 1,2 mln zł.

W pierwszej kolejności rozpoczęto prace na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Reja, gdzie w czasie zimy wystąpiły znaczne ubytki w nawierzchni jezdni. Następnie remonty będą wykonywane na ul. Towarowej, Składowej, Robotniczej, Didura, Skłodowskiej, Zygmunta Starego oraz Kazimierza Wielkiego. Jednocześnie druga firma w najbliższych tygodniach będzie wykonywała prace remontowe na ul. Kolejowej, Szyb Zachodni, Hajdy, Łużyckiej i Olimpijskiej, Tulipanów, Świętochłowickiej, Łokietka, Konstytucji, Stara Cynkownia, Francuskiej, Racjonalizatorów oraz Suchogórskiej.

- Z powodu znacznych pozimowych uszkodzeń nawierzchni na terenie całego miasta, prosimy wszystkich kierowców o cierpliwość, zwracanie uwagi na pracujące ekipy drogowców i tymczasowe oznakowanie - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. - Warto dodać, że oprócz remontów dróg rozpoczęliśmy także wiosenne przeglądy gwarancyjne na tych ulicach, które w ostatnim czasie zostały przebudowane lub wyremontowane - dodaje Paweł Wittich.

Wiosenne przeglądy gwarancyjne Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął od ul. Grota Roweckiego, Świętej Elżbiety, Wojciechowskiego, Reptowskiej, Karlika, Wrocławskiej przy Reja oraz Bażantowej.

Pierwsze obserwacje pozwalają stwierdzić, że nowe drogi dobrze poradziły sobie z trudnymi warunkami szczególnie ostatniej zimy, bo usterek jest mało, są punktowe - podkreśla Paweł Wittich z MZDiM-u.

W kolejnych tygodniach będą przeprowadzane przeglądy ulic Wyzwolenia, Musialika, Szyby Rycerskie, Mochnackiego, Małachowskiego, jak również przebudowanych przystanków autobusowych. Przeglądy gwarancyjne będą prowadzone do połowy maja, a wszystkie usterki, które wchodzą w zakresy prac zrealizowanych przez wykonawców będą usuwane i zabezpieczane w ramach gwarancji, bez dodatkowych opłat.

KOMENTARZE