Wirus SARS-CoV-2 sieje coraz większy strach w Europie. We wtorek w Polsce zdiagnozowano 152 nowe przypadki zarażenia, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi już obecnie 10 osób. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie na terenie całego kraju specjalnych obostrzeń w sprawie poruszania się poza domem. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że liczba zakażonych rośnie w USA tak szybko, że wkrótce ten kraj może stać się centrum pandemii.

Od 24 marca Polacy mogą wychodzić z domu tylko w przypadku wyższej konieczności. W grę wchodzi dojazd do pracy, zakupy lub wizyta lekarska. Pod groźbą kary w wysokości 5 tysięcy złotych zabroniono organizowanie zgromadzeń. W Mszach Świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, wyłączając z tego księdza oraz służbę liturgiczną.

W Polsce liczba zarażonych koronawirusem wynosi 901 osób. W szpitalu w Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna, który jest dziesiątą ofiarą groźnego patogenu w naszym kraju. Pacjent od samego początku był w ciężkim stanie i miał liczne choroby współistniejące. To drugi przypadek śmiertelny w województwie śląskim, gdzie zachorowało już 87 osób, a ponad 100 jest hospitalizowanych.

Rudzki Sanepid zamknął do odwołania miejskie targowiska. Na utrudnienia powinny się również przygotować osoby, dojeżdżające do pracy komunikacją miejską. Ilość miejsc w autobusach i tramwajach zostanie ograniczona do 50-procent siedzisk.

We Włoszech w ciągu ostatniej doby z powodu wirusa SARS-CoV-2 zmarły 743 osoby. We Francji liczba ofiar przekroczyła już 1000 osób. Na całym świecie przegrało walkę z chorobą już ponad 15,5 tysiąca osób.

Premier Japonii, uzyskał zgodę MKOL, żeby Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na 2021 rok.

 

 

KOMENTARZE