Koronawirus zbiera w naszym kraju coraz większe śmiertelne żniwo. W szpitalu w Tychach zmarł 83-letni mieszkaniec Szczyrku, który trafił do lecznicy w sobotę z licznym chorobami współistniejącymi. To pierwsza ofiara wirusa w województwie śląskim i ósma w Polsce.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, ocenił, że nie ma podstaw do zamknięcia poszczególnych stref czy miast, ponieważ zachorowania rozkładają się równomiernie.

W Polsce odnotowano 749 przypadków zarażenia groźnym patogenem. W Rudzie Śląskiej tylko jeden przeprowadzony test dał do tej pory wynik pozytywny. 181 osób przebywa domowej kwarantannie, natomiast 444 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. Jedna osoba jest hospitalizowana i czeka na wynik testów.

Władze Rudy Śląskiej w związku ze stanem epidemii postanowiły zamknąć do odwołania stadion lekkoatletyczny w Czarnym Lesie oraz Burloch Arenę w Orzegowie.

Mieszkańcy rozpoczęli spontaniczną akcję szycia maseczek dla personelu medycznego. Na portalu zrzutka.pl można wspomóc finansowo cały projekt.

Trwa akcja zakupy dla seniora, w którą włączyli się rudzcy harcerze. Sprawunki można zamawiać pod numerem telefonu 32 248 63 59 lub 800 158 800.

W Wielkiej Brytanii oraz Francji władze wprowadzają kolejne ograniczenia dla ludności. Na Wyspach zamknięta zostanie większość sklepów, a ludzie nie będą mogli się gromadzić w większych lub mniejszych grupach.

 

 

KOMENTARZE