Matematyczne łamigłówki, zabawy ruchowe, a także zajęcia plastyczne – podczas warsztatów dla dzieci w jednym z rudzkich żłobków czekała cała moc atrakcji.

W zajęciach mogły wziąć udział dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym. Chętnych nie brakowało. Głównym celem warsztatów było rozwijanie umiejętności manualnych i sensorycznych. Szeroki wachlarz aktywności pozwalał na rozwijanie swoich ulubionych pasji. Zajęcia plastyczne pozwalały popuścić wodzę wyobraźni. Dzieci tworzyły wybrane przez siebie formy z różnych materiałów.

O tym, że nie można bać się matematycznych łamigłówek, dzieci dowiedziały się od pani Ewy, która zaproponowała im ciekawą formę zabawy z tzw. kartami Grabowskiego.

Zarówno dzieciom, jak i obecnym na zajęciach rodzicom forma zajęć przypadłą do gustu. Kiedy uczestnikom zajęć przeszkadzał już harmider związany z zajęciami mogły udać się na chwilę wytchnienia do groty solnej.

Ideą, która przyświecała pomysłodawcom warsztatów, było zaktywizowanie dzieci i odciągnięcie ich od współczesnych form rozrywki, jak gry komputerowe i internet.

Media

KOMENTARZE