Źródło: Facebook.com/SzlachetnaPaczka Źródło: Facebook.com/SzlachetnaPaczka

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, którego celem jest odpowiadanie na konkretne potrzeby rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. 17 listopada otwarto bazę z opisami sytuacji i potrzeb rodzin. Darczyńcy mają możliwość wyszukania jednej z nich po to, aby pomóc jej w potrzebie. Celem Szlachetnej Paczki jest nie tylko pomoc materialna. Wolontariusze kierują się ideą tzw. mądrej pomocy. Polega ona na wsparciu tych rodzin, które same starają się poprawić jakość swojego życia.

Darczyńca może zostać każdy. Najczęściej są to pracownicy jednej firmy, społeczność szkolna, a czasem... sami wolontariusze. Każda osoba prywatna może zebrać swoich znajomych celem sprawienia komuś radości tuż przed świętami.  

Podobnie jak w zeszłym roku w Rudzie Śląskiej z pomocy skorzysta ponad 40 rodzin. Choć opisy zostały już opublikowane, a rudzcy beneficjenci projektu mają już darczyńców, wolontariusze zapowiadają, że wciąż będą odwiedzać rodziny, albowiem cały czas spływają do nich adresy potrzebujących. Dlatego należy uważnie sprawdzać status rodzin na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 8-9 grudnia. To właśnie w drugi weekend grudnia, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, paczki trafią do rodzin. "Paczkowy" magazyn, podobnie jak przed rokiem, będzie mieścił się w budynku ZSO nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej. 

Media

KOMENTARZE