Znamy wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. W tegorocznej edycji głosowania na projekty lokalne i ogólnomiejskie wzięło udział ponad 5000 mieszkańców Rudy Śląskiej, z czego 80% poprzez specjalną platformę elektroniczną.

Dziewięć projektów lokalnych to głównie inicjatywy związane z rekreacją m.in. budowa tras rowerowych i sportowej infrastruktury przyszkolnej. Tężnia solankowa, która wygrała w kategorii projektu ogólnomiejskiego, będzie znajdowała się w okolicy ul. Górnośląskiej w Bykowinie.

Jak się okazuje jednak, od głosowania do realizacji daleka droga. W ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 około 40% inwestycji nie zostanie zrealizowanych. Wynika to z trudnej sytuacji na rynku pracy.

Druga sprawa to wysokość ofert, które wpływały do urzędu w ramach przetargów. Przewyższały one znacząco fundusze przeznaczone na realizację projektów. W przypadku niektórych z nich nie zgłosiły się żadne podmioty. Chodzi m.in. o rolkowisko i kort tenisowy w Bielszowicach, a także boisko szkolne przy ul. Glinianej. To pierwsza taka sytuacja jeśli chodzi o rudzki budżet obywatelski. Na ten moment nie podjęto decyzji co stanie się ze środkami, które pierwotnie miały być przeznaczone na te inwestycje.

Media

KOMENTARZE