Źródło: Platforma Obywatelska i Nowoczesna Źródło: Platforma Obywatelska i Nowoczesna

Do wyborów samorządowych w Polsce pozostało 6 tygodni. Przy Stadionie Śląskim w Chorzowie Koalicja Obywatelska przedstawiła swój program dla Śląska. Jego główne filary to rodzina, komunikacja i infrastruktura transportowa oraz gospodarka i środowisko.

- Program pisany dla ludzi i przez ludzie. Bardzo wiele propozycji, realnych i wynikających z kompetencji samorządu. Już mamy w metropolii darmowy bilet dla dzieci i młodzieży i chcemy ten pomysł wdrożyć w całym województwie. Chcemy wspierać rodziny. Wierzymy, że powstaną nowe żłobki i przedszkola, żeby rodzice mogli spokojnie pracować i nie martwić się z kim zostawić dziecko - powiedział Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej przekonuje, że jedynie koalicja gwarantuje regionowi zrównoważony rozwój, a mieszkańcom szeroko rozumianą wolność.

- Koalicja Obywatelska to również odpowiedź na potrzebę społeczną, wspólnego startu w wyborach i pokazania jednego silnego frontu, przeciwko autorytarnej władzy. I my to właśnie robimy. Mówimy tutaj zarówno w kontekście całej Polski o sądownictwie, ale również o sprawach najprostszych. Czy mieszkanka Katowic będzie mogła pójść do ginekologa - zdradziła Monika Rosa, szefowa śląskich struktur Nowoczesnej.

W Bytomiu w szranki z urzędującym prezydentem Damianem Bartylą stanie Mariusz Wołosz. Jego zdaniem, miasto potrzebuje dobrego gospodarza, żeby wyjść na prostą i skutecznie korzystać ze specjalnych środków unijnych.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby środki, które dzisiaj wyglądają na utracone wróciły do Bytomia. To ostatni dzwonek, żeby skorzystać z szansy, jaką dają pieniądze unijne - rzekł Mariusz Wołosz, kandydat na prezydenta Bytomia.

W regionie trwa również zacięta walka o miejsca w Sejmiku Śląskim. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka nie ukrywa, że Polska potrzebuje dzisiaj silnego i skutecznego samorządu.

Polacy do urn pójdą 21 października. Same wybory będą pierwszym bezpośrednim starciem Koalicji Obywatelskiej ze Zjednoczoną Prawicą.

Więcej w Wydarzeniach o 17:18.

 

Media

KOMENTARZE