Na Górny Śląsk ponownie zawitali najlepsi kolarze z całego świata. Wszystko dzięki wyścigowi Tour de Pologne, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz prestiżem. To jedyna impreza w Polsce zaliczana do UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów.

Po raz pierwszy w historii współorganizatorem wyścigu było miasto Ruda Śląska. III etap wyścigu rozpoczynał się pod Stadionem Śląskim, natomiast meta znajdowała się w Zabrzu. Zawodnicy mieli do pokonania 139 kilometrów. W Halembie rywalizowali o punkty w ramach lotnej premii.

Pascala Ackermanna, Jenthe Biermansa czy Michała Palutę oklaskiwał tłum rudzian. Wszystkim udzieliła się sportowa atmosfera.

Przy parku wodnym zorganizowano piknik rowerowy. Atrakcji nie brakowało, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wiele osób kręciło kilometry dla fundacji charytatywnej Iskierka.

Każdy kto przyjechał własnym jednośladem mógł dzięki uprzejmości straży miejskiej oznakować swój pojazd.

Kolarze przemknęli przez Rudę Śląską w ekspresowym tempie, ale wspomnienia pozostały. Czy wyścig za rok ponownie zawita do miasta leżącego w samym sercu Górnego Śląska? Czas pokaże.

Więcej w Wydarzeniach o godzinie 17:18.

Media

KOMENTARZE