Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Katowicach przyciąga świąteczną atmosferą. Wiele atrakcji przygotowano w tym roku dla najmłodszych, którzy mogą skorzystać z karuzeli lub pojeździć na łyżwach. Partnerem wydarzenia jest w tym roku Województwo Śląskie.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 7 stycznia 2024 roku. W uroczystym odpaleniu choinki na katowickim rynku uczestniczyli marszałek Jakub Chełstowski oraz prezydent Katowic, Marcin Krupa. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

„Przed nami najpiękniejszy okres w roku i cieszę się, że województwo śląskie jest partnerem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach, w samym sercu aglomeracji. To miejsce przyciąga atmosferą i atrakcjami mieszkańców oraz odwiedzających z całego regionu. To wyjątkowa okazja, żeby kupić świąteczne prezenty, spędzić czas z bliskimi w świątecznym klimacie i przekonać się, jak bardzo zmienił się nasz region na przestrzeni ostatnich lat. Cieszmy się wspólnie tym magicznym, przedświątecznym czasem” – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

„Chcemy wszystkich wprowadzić w tę piękną atmosferę świąt, dlatego wspólnie z marszałkiem województwa śląskiego uruchamiamy te światełka na choince, która stoi na katowickim rynku. Choinka przyjechała do nas z Mikołowa, co też pokazuje, że potrafimy współpracować w ramach samorządu. Zapraszam wszystkich na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach” – mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Jarmark to niepowtarzalna okazja, by poczuć atmosferę świąt i zakupić świąteczne ozdoby, słodycze, wędliny, miody czy wyroby dekoracyjne i rękodzielnicze. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, w tym bajkowe ekspozycje, karuzelę, elektryczną kolejkę i diabelski młyn. Czynne jest również lodowisko. Wstęp jest bezpłatny.

KOMENTARZE