Słabo spisały się rudzkie drużyny grające w lidze okręgowej. Komplet punktów zapisał na swoje konto jedynie beniaminek, Jastrząb Bielszowice.

Mający duże aspiracje Wawel Wirek przegrał na inauguracje na własnym terenie ze Strażakiem Mierzęcice 0:1. Jedyna bramka meczu padła po strzale z dystansu w 75 minucie meczu. Rudzianie pomimo kilku klarownych sytuacji nie zdołali wyrównać.

Jeszcze gorzej na inaugurację spisała się Urania. Kochłowiczanie w meczu wyjazdowym z Wartą Zawiercie do przerwy remisowali 0:0. Byli drużyna lepszą, jednak w drugiej połowie stracili aż cztery bramki.

Udanie weszli w sezon gracze beniaminka, Jastrzębia Bielszowice. W pierwszym meczu po czternastu latach w klasie okręgowej pokonali Orzeł Biały Piekary Śląskie 2:0. Bramki dla rudzian zdobywali: Patryk Dembiński i Adrian Morawiec z rzutu karnego. Piłkarze Andrzeja Zioba mogli wygrać jeszcze wyżej. Po pierwszej kolejce są na trzecim miejscu w tabeli.