Po raz drugi w Rudzie Śląskiej odbędą się Ogólnopolskie Targi Książki Wydawców Niezależnych. W piątek (5 lipca) w godz. od 12.00 do 18.00 w Stacji Biblioteka przy ul. Dworcowej 33 będzie można spotkać siedemnastu autorów - wydawców, którzy zaprezentują swoje publikacje o różnej tematyce. Organizatorem wydarzenia są Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Autorów Niezależnych „Samowydawcy”.

- Pierwsze, ubiegłoroczne Ogólnopolskie Targi Książki Wydawców Niezależnych cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno autorów, jak i czytelników, dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować je po raz drugi – zaznacza Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. - Warto wspomnieć, że targi te są inicjatywą rudzkiego poety, pisarza i wydawcy Janusza Muzyczyszyna oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. W tym roku w targach weźmie udział aż siedemnastu wydawców - autorów. Na ich stoiskach znajdziemy książki z różnych gatunków literackich - od literatury dziecięcej poprzez poezję, powieści obyczajowe, kryminały i romanse po fantasy - dodaje.

Udział w targach wezmą autorzy – wydawcy, którzy do Rudy Śląskiej przyjadą z całej Polski. Wśród nich znajdą się przedstawiciele tzw. ruchu samowydawniczego (z ang. selfpublishing), który jest dość popularny w USA, a na rynku polskim dopiero się rozwija.

– Ruchowi temu towarzyszy krzywdząca opinia typu „nikt mu nie chciał tego wydać, bo to słaby tekst, więc wydał sam”. Może tak było kiedyś, teraz obserwujemy wiele naprawdę wartościowych książek wydanych samodzielnie przez autorów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie zapewne znajdziemy uczestnicząc w tegorocznej edycji Ogólnopolskich Targów Książki Wydawców Niezależnych - tłumaczy Krystian Gałuszka.

Podczas wydarzenia odbędą się indywidualne spotkania autorskie z wydawcami takimi jak: Patryk Berger, Maks Dieter, Alina Duchnowska, Monika Fudali, Agata Kasiak, Janusz Muzyczyszyn, Irena Omegard, Ewelina Pałecka, Angelika Joanna Płocharczyk, Kamil Prabucki, Karolina Salwowska, Kamil Sobik, Elżbieta Stępień, Paweł Więzik, Katarzyna Wycisk, Milena Wysocka, Agnieszka Żarecka.

KOMENTARZE