Tradycyjnie, jak co roku, muzea w wybraną majową noc otwierają swoje podwoje i zapraszają do odwiedzin. Z tej okazji Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza pragnie zaprosić 18 maja na wieczór pełen atrakcji. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Kożdy mo swojego ptoka, czyli Ślōnskie hobby”.

Impreza gromadzi ludzi z pasją, rękodzielników oraz artystów, którzy chętnie podzielą się z uczestnikami swoimi pasjami, odkryją sekrety swoich zainteresowań i zaprezentują perły swych kolekcji. Do swoich magazynów sięgną także rudzcy muzealnicy prezentując podczas otwarcia wystawy „Kożdy mo swojego ptoka…”eksponaty dokumentujące rozmaite Ślōnskie hobby. W programie rudzkiej Nocy Muzeów między innymi koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, kurs gry w skata, zajęcia w etnołogródku i wiele innych atakacji.

Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej czeka na Państwa od 16:00 do 23:00. Wstęp wolny. Na część wydarzeń obowiązują rezerwacje. Szczegóły na plakacie.

KOMENTARZE