Rudzcy policjanci przeprowadzili w czwartek na terenie naszego miasta działania "Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań ujawnili 67 wykroczeń z czego 13 popełnili piesi.

W wyniku prowadzonych wczoraj działań "Bezpieczny pieszy" policjanci ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którymi w większości było przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym i w czasie gdy na sygnalizatorze wyświetlane było światło czerwone. Podczas działań policjanci ujawnili też 54 wykroczenia popełnione przez kierujących, którymi w większości było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Nie zabrakło również tych najbardziej poważnych wykroczeń w stosunku do pieszych, czyli wyprzedzania innego pojazdu przed i na przejściu dla pieszych. Tego typu wykroczeń zostało ujawnionych, aż osiem. Przypomnijmy, że za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych grozi grzywna w niebagatelnej wysokości 1500 złotych.

KOMENTARZE