W nocy z soboty na niedzielę policjanci z drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę renaulta. Młoda rudzianka zdecydowała się na ucieczkę ulicami miasta. Przyczyną niezatrzymania się do kontroli i ucieczki był alkohol. Zatrzymana 19-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielną noc na ulicy Asfaltowej policjanci z rudzkiej drogówki chcieli sprawdzić jadącego renaulta. Kobieta kierująca samochodem na widok policjantów zamiast się zatrzymać, przyśpieszyła i zaczęła uciekać. Policjanci ruszyli za nią w pościg. Kobieta zlekceważyła jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Uciekinierka daleko nie odjechała.  Policjanci w bezpieczny sposób zatrzymali auto i jego kierującą. Jak się okazało, 19-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej była pijana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miała ponad 1,5 promila. Młoda rudzianka, która niedawno rozpoczęła swoją karierę kierowcy, usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Już od kilku lat obowiązują przepisy, które zakładają, że osoba która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta (lub inną osobę uprawnioną do kontroli) przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KOMENTARZE