Aleksandra Poloczek, kandydatka Trzeciej Drogi do Sejmu i była dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej obejmie 13 listopada funkcję wiceprezydenta Świętochłowic. Do współpracy zaprosił ją obecny włodarz świętochłowickiego magistratu, Daniel Beger.

- To świetna specjalistka, zapalona społeczniczka, a przede wszystkim dobry człowiek, który chce służyć naszemu miastu swoją energią, wiedzą i doświadczeniem. Nasze ścieżki po raz pierwszy przecięły się kilka lat temu przy okazji projektów charytatywnych - powiedział Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

W gestii nowego wiceprezydenta znajdzie się polityka społeczna oraz sport i rekreacja. Przed Aleksandrą Poloczek sporo wyzwań, biorąc pod uwagę fakt modernizowania obecnej infrastruktury sportowej w mieście.

- Wierzę, że pod jej czujnym okiem miasto znacząco poszerzy również ofertę wydarzeń dla mieszkańców, a obszar wsparcia społecznego, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz działań na rzecz równości zyska charyzmatyczną liderkę już rozpoczętych zmian - komplementował nową współpracownicę prezydent Świętochłowic.

Schedę po Poloczek w rudzkim MORiS-ie objął tymczasowo Henryk Poppe, który miał już kiedyś okazję zarządzać tą jednostką.

 

KOMENTARZE