Blisko 3 promile alkoholu miała matka, która miała opiekować się swoim 10 letnim synem. Po policję zadzwonili sąsiedzi, gdy chłopiec poprosił ich o pomoc bo sam bał się wrócić do domu.

W niedzielę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o chłopcu, siedzącym na klatce schodowej, bo bał się wrócić do domu, w którym była pijana matka i jej partner. Chłopiec uciekł z domu na klatkę schodową i prosił sąsiadów o pomoc. Kiedy mundurowi dotarli do mieszkania, drzwi otworzyła im kobieta, która ledwo stała na nogach. Oprócz niej, w środku był jej partner – również pijany. W trakcie badania okazało się, że 39-latka miała ponad 2,6 promila, a jej partner ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci na miejsce sprowadzili dziadka chłopca, który zaopiekował się 10 latkiem. Nieodpowiedzialna matka i jej 39-letni partner trafili do izby wytrzeźwień i jeszcze dziś zostaną przesłuchani przez śledczych. O dalszym losie 10-latka zdecyduje sąd. Matka usłyszy zarzuty za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE