Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów i fizjoterapeutów, a także edukacyjne atrakcje dla dzieci. Tak przedstawia się program „Białej Soboty” w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach oraz Przychodni Brackiej w Bielszowicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (27 maja) w godz. od 9.45 do 14.00 (Szpital Miejski) oraz od 10.00 do 14.00 w przychodni. Szpital Miejski zaprasza także na badania skierowane przede wszystkim do dzieci i rodziców w ramach „Dnia Matki i Dziecka ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej”.

- Sukces kwietniowej „Białej Soboty” sprawił, że podjęliśmy decyzję o organizowaniu podobnych wydarzeń cyklicznie. Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy do naszej placówki – mówi Agata Gołąbek, rzecznik Prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Nie zabraknie też nowości, ponieważ przygotowaliśmy m.in.: porady logopedyczne dla dzieci od 2. roku życia i dorosłych, badanie słuchu, badanie optometryczne, badanie spirometrii czy USG jamy brzusznej. Wydarzenie będzie obfitować również w różne atrakcje dla dzieci – dodaje.

Szpital Miejski zaprasza do Bielszowic przy ul. Głównej 11. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 9.45, a następnie stanowiska zostaną otwarte o godz. 10:00 i będą do dyspozycji uczestników do godz. 14:00.

Do udziału w „Białej sobocie” nie trzeba się rejestrować. Wyjątkiem są badania USG jajników, na które należy zapisać się pod numerem telefonu: 32 244 46 63/62. Wstęp na wszystkie stanowiska jest bezpłatny, jednak liczba miejsc na konkretne badania jest ograniczona. – Przypominamy, że wzięcie udziału w wydarzeniu nie zwalnia pacjentów z dalszego leczenia. Odwiedzenie naszych stanowisk nie jest równoznaczne z wizytą lekarską u specjalisty – podkreśla Agata Gołąbek.

W Szpitalu Miejskim przy ul. Głównej 11 będzie można skorzystać m.in. z porad kardiologicznych, dietetycznych oraz rehabilitacyjnych, dermokonsultacji, USG jajników i jamy brzusznej, spirometrii. Nie zabraknie też punktu ortopedycznego, profilaktyki udarowej, zdrowia psychicznego oraz logopedycznego. Pełny program wydarzenia można znaleźć na stronie www.szpitalruda.pl oraz na Facebooku.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie oferuje także Przychodnia Bracka przy ul. Kokota 172, należąca do Fundacji Unia Bracka, niezależnie od tego czy jest się pacjentem tej placówki. Osoby zainteresowane mogą skorzystać m.in. z: USG tarczycy, Dopplera kończyn dolnych, spirometrii, badania słuchu, badań laboratoryjnych. Organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w kriokomorze.

Na badania, zabiegi i konsultacje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wymagana jest ona jednak w przypadku konsultacji urologicznej dla mężczyzn. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 577 455 358 od 18 maja w godz. od 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje na Facebooku oraz na stronie internetowej www.uniabracka.pl.

 

KOMENTARZE