Rudzcy policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili miejsce handlu papierosami niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar sprzedawała 66-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Śledczy ujawnili i zabezpieczyli 220 paczek papierosów bez akcyzy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na zebranych informacjach, zatrzymali 66-letnią rudziankę, która w swoim mieszkaniu nielegalnie wprowadzała do obiegu papierosy pochodzące z przemytu. W mieszkaniu ujawniono 4400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymana rudzianka została przesłuchana, a o wysokości kary dla niej zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem przejętej kontrabandy, za ten czyn grozi wysoka grzywna.


Warto zaznaczyć, że wprowadzanie na rynek takich papierosów to nie tylko uszczuplenie dla skarbu państwa, ale przede wszystkim dotowanie różnego rodzaju grup przestępczych prowadzących nielegalne fabryki, w których produkowane są używki o wątpliwej jakości, mogące mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia.

KOMENTARZE