Nietrzeźwi rodzice opiekowali się rocznym dzieckiem w Rudzie Śląskiej-Rudzie. Policjanci zostali powiadomieni o tym fakcie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziecko trafiło tymczasowo pod opiekę rodziny zastępczej. Jego rodzicom grozi odpowiedzialność karna.

Do zdarzenia doszło we wtorek, a dyżurny policji otrzymał informację od pracowników MOPS-u, że w jednym z mieszkań na ulicy Bytomskiej przebywa roczny chłopiec pod opieką pijanych rodziców. Przybyli na miejsce policjanci i pracownicy opieki społecznej zastali w mieszkaniu kompletnie pijane małżeństwo i ich rocznego syna. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letnia matka miała blisko 2 promile, a jej 44-letni partner nieco ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Pracownicy socjalni zaopiekowali się dzieckiem i umieścili je tymczasowo w jednej z rudzkich rodzin zastępczych.

Czynności w ich sprawie nieodpowiedzialnych rodziców prowadzą już śledczy z jedynki. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka grozi im kara do 5 lat więzienia.

KOMENTARZE