Nielegalne automaty do gier hazardowych policjanci znaleźli w jednym z lokali w Rudzie Śląskiej-Orzegowie. 3 urządzenia zostały zabezpieczone przez organy prawno-skarbowe, a właścicielowi lokalu grozi odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Policjanci z rudzkiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, uzyskali informację o działalności nielegalnego salonu gier w dzielnicy Orzegów. Natychmiast postanowili sprawdzić ten trop i w miniony piątek wkroczyli do lokalu. Wewnątrz znaleźli 3 automaty, udostępniane do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Na miejscu funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili tak zwane gry kontrolne potwierdzając, że są to automaty służące do prowadzenia gier. Urządzenia, po przeprowadzeniu koniecznych czynności, zostały przejęte i przewiezione do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

KOMENTARZE