Mieszkańcy Rudy Śląskiej coraz częściej padają ofiarą internetowych oszustów oraz nieuczciwych sprzedawców. W ciągu jednego dnia do rudzkich komisariatów zgłosiło się trzech rudzian, którzy po dokonaniu zakupu na popularnych portalach internetowych nie otrzymali zamówionych towarów. Natomiast kontakt ze sprzedawcą się urwał. W tym przypadku sklepy oferowały konsole do gier oraz meble.

Do rudzkich komisariatów zgłosiło się w środę troje mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że za pomocą internetowych portali dokonali transakcji zakupu konsoli do gier, fotela oraz mebli kuchennych. Korespondowali w tej sprawie ze sprzedającymi do czasu dokonania przelewów. Po wpłacie pieniędzy na wskazane rachunki bankowe kontakt się urwał. Pomimo upływu czasu nie otrzymali zakupionych produktów, a sprzedający unikają z nimi kontaktu. Policjanci wyjaśniają te sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

To już kolejne tego typu zgłoszenia oszustw internetowych w ostatnim czasie. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Korzystając z portali społecznościowych udostępniających ogłoszenia sprzedaży, starajmy się wybierać te, w których możemy towar odebrać osobiście. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Policjanci apelują także, aby kupując przez internet zachować zdrowy rozsądek, nie dać się ponieść emocjom związanym z tzw. "okazją cenową".

KOMENTARZE