Rośnie liczba osób zarażonych wirusem COVID-19 w Polsce. W sobotę odnotowano aż 111 nowych przypadków zarażenia groźnym patogenem. Do tej pory 5 osób przegrało walkę z podstępną chorobą. Prezydium Episkopatu: przypomniało biskupom diecezjalnym o konieczności udzielenia kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej

W Polsce zanotowano 111 nowych przypadków zarażenia wirusem COVID-19. W sumie liczba zainfekowanych wynosi 536, natomiast 5 osób przegrało walkę z chorobą. W naszym kraju przebadano do tej pory ponad 15 tysięcy próbek.

Jarosław Kaczyński w RMF FM powiedział, że nie widzi przesłanek do przesunięcia w czasie wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja. O ich przełożenie apelują prawie wszystkie partie opozycyjne.

W Rudzie Śląskiej potwierdzono do tej pory tylko jeden przypadek zarażenia groźnym patogenem. 138 osób przebywa w domowej kwarantannie, natomiast 398 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Koronawirusa wykryto również u młodej rudzianki, która na czas epidemii przeniosła się do rodziców w Katowicach.

Władze Rudy Śląskiej w związku ze stanem epidemii postanowiły zamknąć do odwołania stadion lekkoatletyczny w Czarnym Lesie oraz Burloch Arenę w Orzegowie.

W sobotę na mieście będzie można spotkać wspólne patrole funkcjonariuszy straży miejskiej oraz pracowników Sanepidu. Kontrolowane będą miejsca, w których najczęściej spotyka się młodzież.

W województwie śląskim zdiagnozowano 7 nowych przypadków zakażenia wirusem. W sumie w regionie zachorowało już 56 osób. 75 osób przebywa w szpitalu, a ponad 2 tysiące pod kwarantanną.

Wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, który był poddany kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną, zakończył pobyt w trwającej tydzień izolacji; wrócił już do normalnych zajęć - poinformowała rzeczniczka wojewody.

W Hiszpanii w ciągu tylko ostatniej doby stwierdzono 5 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. We Włoszech, gdzie zmarło już ponad 4825 osób, służby mundurowe tylko w piątek wystawiły 10 tysięcy mandatów osobom, które bez potrzeby opuściły miejsce zamieszkania.

KOMENTARZE