W najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki Futsal Ekstraklasy. Gwiazda Ruda Śląska po trzech latach przerwy powróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. W połowie sierpnia szeregi beniaminka zasilił bramkostrzelny Alex Castro. Tego lata był przymierzany nawet do gry w zespole mistrza Polski, ale ostatecznie wylądował na Górnym Śląsku.

Brazylijczyk został ściągnięty do Polski przez Rekord Bielsko-Biała w ramach pilotażowego programu wyławiania futsalowych talentów i był przymierzany do gry w mistrzowskim zespole.

- Alex Castro w Polsce to nowatorski pomysł zarządu bielskiego klubu i dyrektora sportowego Piotra Szymury. Alex to zawodnik bez zawodowej, futsalowej przeszłości, a jego przyjazd do Polski jest swego rodzaju eksperymentem. Trudno jednak mówić o przypadkowości, ponieważ był wcześniej bacznie obserwowany przez Rekord i można powiedzieć, że swoje zalety już w naszym kraju potwierdził – uchylił rąbka tajemnicy menedżer Rekordu, Marek Homa.

Ze względu na limit obcokrajowców oraz ogromną konkurencję w składzie Castro wylądował ostatecznie na Górnym Śląsku. Rozmowy w tej sprawie pomiędzy oboma klubami trwały już przed jego przylotem. Zadowolenia z pozyskania utalentowanego futsalisty nie kryje prezes rudzkiego klubu, Arkadiusz Grzywaczewski.

- To pierwszy Brazylijczyk, który zagra w naszym zespole. Wcześniej mieliśmy kilku graczy zza naszej wschodniej granicy, nawet tego lata testowaliśmy Ukraińców, poszukując zastępstwa dla Ariela Piaseckiego. Nasz kapitan zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Natomiast jeżeli chodzi o Alexa to powinien nam dać sporo jakości w ataku. Chłopak chce się pokazać w Europie. Wszyscy mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości śledzą jego futsalowe losy, więc na pewno relacje internetowe z naszych meczów będą się cieszyły sporym zainteresowaniem w Kraju Kawy – powiedział prezes Arkadiusz Grzywaczewski.

Gwiazda swój pierwszy mecz w tym sezonie rozegra już w niedzielę (8 września) o godzinie 16:00 w hali MOSiR w Halembie. Jej rywalem będzie ekipa Red Devils Chojnice.

Więcej na temat zawodnika można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Futsal Ekstraklasy: https://futsalekstraklasa.pl/aktualnosc/goleador-z-kraju-kawy-zagra-w-gwiezdzie

KOMENTARZE