Publiczne służby zatrudnienia obchodzą w styczniu tego roku swoje stulecie. Na początku ich drogi był dekret Józefa Piłsudskiego i choć dziś pośrednictwo pracy wygląda zupełnie inaczej, niż sto lat temu, to jak twierdzą pracownicy elastyczność w działaniu jest ważna nawet w perspektywie piętnastu lat. Tyle właśnie ma rudzka placówka, przeniesiona do miasta w 2004 roku ze Świętochłowic.

 

 

 

 

Podczas uroczystości 15-lecia rudzkiego PUP wiele razy padły słowa pochwały wobec pracowników, którzy angażują się w swoją pracę od wielu już lat. I choć można by powiedzieć, że bezrobocie od kilku lat wszędzie jest na bardzo niskim poziomie, jednak rudzki urząd wyróżnia się na tle innych w województwie. Grzegorz Sikorski - dyrektor Wojewódzkiego UP w Katowicach wspomina, że rudzki urząd jest najlepiej ocenianym przez przedsiębiorców w całym województwie.

Od 2004 roku Urząd Pracy przeszedł wiele zmian, jednak niezmiennie działa na rzecz przedsiębiorców i ich potencjalnych pracowników. Choć w tej chwili to właśnie głównie pracodawcy potrzebują wsparcia. Jak więc obecnie wygląda bezrobocie w Rudzie Śląskiej? Jest na poziomie 2,9% To rekordowy wynik.

Od początku swojego działania w mieście Powiatowy Urząd Pracy pozyskał kwotę ponad 62 mln złotych na realizację projektów wzmacniających lokalną sferę zatrudnienia i przedsiębiorczości. Urząd wsparł też powstanie między innymi ponad 1100 przedsiębiorców w założeniu własnego biznesu – to realny wkład w lokalną gospodarkę.

KOMENTARZE