Obalanie mitów związanych z cesarskim cięciem, znaczenie relaksacji, muzykoterapii, przygotowania do porodu – to tylko niektóre z zagadnień jakie czekają na uczestników "Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa" przy Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Dziś odbyło się jej uroczyste otwarcie. 

Szkoła rodzenia to nie nowość w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Teraz jednak będzie mieć nowoczesną formułę. Na uczestników "Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa" będą czekali wybitni specjaliści i eksperci kierowani przez profesor Anitę Olejek, którzy nie tylko przygotują do porodu, ale też okresu po porodzie.

Z lękiem przed porodem będą walczyć specjaliści. Będą obalać mity związane z tym nowym doświadczeniem, jak i tym, że cesarskie cięcie to jedyna metoda na urodzenie zdrowego dziecka. Specjaliści pokażą jak nawiązać kontakt z dzieckiem. Ponadto zaplanowano zajęcia z dietetykiem, nie zabraknie też jogi, pilatesu, jednym słowem ruchu. Specjaliści opowiedzą także o znaczeniu relaksacji, muzykoterapii. Nie zabraknie zajęć psychologicznych. Szkoła ma przygotować do porodu, ale też do świadomego rodzicielstwa.

Bezpłatna "Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa" to warsztaty, szkolenia, ćwiczenia, które mają ma przygotować do wszystkich etapów związanych z pojawieniem się małego człowieka. A co ciekawe, ze szkoły mogą korzystać nie tylko bytomianki. 

KOMENTARZE