Poronienie to trudne przeżycie dla kobiet, które miały świadomość, że w ich ciele rozwija się życie. Nie zawsze mają jednak świadomość, że mogą dokonać pochówku. Żeby im to uświadomić fundacja „Przetrwać cierpienie” rusza z kampanią.

Z informacji GUS wynika, że poronienia dotyczą 40 tysięcy Polek rocznie. Kobiety mocno przeżywają poronienie. W Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu towarzyszy im wtedy pani Dorota, pedagog zdrowia. Pomaga im przejść przez to cierpienie.
Jest wiele sposobów na to, by poradzić sobie z trudnymi emocjami, które rodzą się po poronieniu. Z czasem lekarstwem może okazać się taniec.
Zdaniem Małgorzaty Ostrowskiej – Czaji prezesa fundacji „Przetrwać cierpienie” z Katowic ważną rolę w terapii odgrywa żałoba. Często jednak kobiety są jej pozbawione.
Fundacja postanowiła przygotować kampanię, która ma uświadomić lekarzom, matkom, społeczeństwu, że kobieta ma prawo do pochówku.
W Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu kobiety są informowane o możliwości pochówku, ale nie we wszystkich szpitalach jest taka informacja. Żeby to zmienić fundacja rozmawia z różnymi tego rodzaju placówkami, zachęcając je do włączenia się w kampanię informacyjną. Prezes fundacji wierzy, ze kampania coś zmieni. Czy tak będzie czas pokaże.
Szpital specjalistyczny nr 2 w Bytomiu będzie uczestniczyć w kampanii. Czy rudzki Szpital Miejski też się na to zdecyduje, będziemy informować.

KOMENTARZE