Nieczynny od 2002 roku basen w Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Armii Krajowej w Bytomiu-Łagiewnikach przejdzie kompleksowy remont. W środę 20 marca Bytom pozyskał 5 mln zł z Funduszu Odporności Górnośląsko Zagłębiowskiej-Metropolii na przebudowę szkolnego basenu.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Łagiewnik. Pozyskanie 5 mln zł dofinansowania umożliwi nam rozpoczęcie procedury przetargowej na zaprojektowanie i wykonanie remontu basenu w Szkole Podstawowej nr 28 – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Chcemy, aby prace remontowe ruszyły jeszcze w tym roku, tak by uczniowie z Łagiewnik jeszcze w roku szkolnym 2024/2025 mogli z niego korzystać – podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Naprawa niecki basenowej wraz z wykonaniem nowej rynny przelewowej, remont hali basenowej, pomieszczeń sanitarnych oraz roboty instalacyjne związane z hydrauliką, wymianą stacji uzdatniania wody basenowej, a także wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To najważniejsze roboty, jakie będą musiały zostać wykonane w basenie szkolnym przed jego ponownym uruchomieniem.

Na terenie basenu wymieniona będzie także instalacja elektryczna oraz zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Po zakończeniu wszystkich robót basen przejdzie niezbędne kontrole i po uzyskaniu stosownych zezwoleń zostanie dopuszczony do użytku.

Dzięki pozyskaniu dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii możliwe będzie rozpoczęcie postępowania o zamówienie publiczne w formule projektuj-buduj, co oznacza, że jeden wybrany wykonawca zaprojektuje i zrealizuje wszystkie prace budowlane niezbędne do ponownego uruchomienia basenu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 28 w Bytomiu – Łagiewnikach.

KOMENTARZE