Dobiegła końca realizacja filmu, który powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia z terenu Bytomia. Nad produkcją paradokumentalnego filmu pt. „Nie wszystkim warto ufać”, pokazującego jak ustrzec się oszustów, wspólnie pracowali bytomscy mundurowi, uczniowie klas policyjnych i TV Sfera.

Reżyserią zajął się BeCeK, muzyką uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, a cały projekt powstał dzięki pomocy Prezydenta Bytomia.Trwająca od kilku lat współpraca bytomskich mundurowych z dyrekcją Zespołu Szkół Administracyjno – Socjalnych w Bytomiu, tym razem zaowocowała pomysłem sfilmowania tego, w jaki sposób postępują oszuści i złodzieje, i jak można się przed nimi obronić. Scenariusz do filmu, który jest skierowany przede wszystkim do osób w podeszłym wieku, powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich latach na terenie naszego miasta. Pokazując sposoby postępowania oszustów, chcemy przyczynić się do ograniczenia ich przestępczej działalności.
Paradokumentalny film pod tytułem „Nie wszystkim warto ufać”, zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Bytomia. Produkcją zajęła się TV Sfera z Rudy Śląskiej, a pomoc reżyserską zapewniło Bytomskie Centrum Kultury. Główne role grają uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Administracyjno – Socjalnych w Bytomiu, którzy wcielili się w role oszustów, natomiast ich ofiary odgrywają mające już doświadczenie sceniczne aktorki panie Danuta Fatyga i Maria Jelonek. Podkład muzyczny do filmu tworzą uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu.

Przedpremierowy pokaz filmu będzie miał miejsce w dniu 10 marca o godzinie 11:00 w Bytomskim Centrum Kultury w Bytomiu przy ul. Żeromskiego 27.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bytomia oraz wszystkie zainteresowane osoby.

źródło: KMP BYTOM

KOMENTARZE