Podczas jutrzejszej Sesji Rady Miasta Ruda Śląska radni zajmą się budżetem miasta na prawach powiatu na rok 2011. Sesja rozpocznie się o godzinie 13:00, a bezpośrednia transmisja z obrad na antenie Telewizji Sfera oraz na www.sferatv.pl

Budżet na rok 2011 i Wieloletnia Prognoza Finansowa Miasta Ruda Śląska na lata 2011 – 2045 będą głównymi punktami V sesji Rady Miasta Ruda Śląska. Ponadto w porządku obrad znalazło się również podjęcie uchwał w sprawie utworzenia Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.

Radni wypowiedzą się również w kwestii połączenia samorządowych zakładów budżetowych Zakładu Aktywności Zawodowej - Zakład Usług Pralniczych i Zakładu Aktywności Zawodowej - Zakład Usług Szwalniczych w jeden pod nazwą Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej.

Kolejne projekty uchwał dotyczą zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Ruda Śląska m.in. w rejonie ulicy Klary w dzielnicy Ruda oraz w rejonie DTŚ i ul. Zabrzańskiej w Chebziu.

Na pierwsze komentarze po sesji budżetowej zapraszamy w piątek. O godzinie 18:05 na antenę naszej telewizji powraca program Arkadiusza Grzywaczewskiego Sfera Polityki.

KOMENTARZE