Pandemia wirusa SARS-CoV-2 ogarnęła cały świat. W Polsce zachorowały już 634 osoby, a 7 straciło życie. W niedzielę walkę z chorobą przegrały dwie osoby. Policjanci w niedzielę skontrolowali 67 tysięcy osób będących pod kwarantanną. Ujawniono 339 przypadków jej złamania.

Koronawirus zbiera w naszym kraju coraz większe śmiertelne żniwo. W Poznaniu życie straciła 37-letnia przedszkolanka, która do szpitala trafiła w ciężkim stanie z licznymi chorobami współistniejącymi. Ponad 100 osób z jej otoczenia zostało poddanych kwarantannie. Siódmą ofiarą morderczego patogenu jest 43-letni pacjent, leczony w Radomiu. Na co dzień pracował jako kierowca PKS-u.

W niedzielę zanotowano w Polsce 98 nowych przypadków zakażenia, co daje łącznie 627 osób zakażonych. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie mazowieckim, gdzie z chorobą walczy 146 osób. W województwie śląskim badania potwierdziły 66 przypadków zarażenia wirusem.

Szefowa niemieckiego rządu, Angela Merkel została poddana kwarantanne, po tym jak została profilaktycznie zaszczepiona przeciwko pneumokok przez lekarza, u którego stwierdzono koronawirusa.

W Czechach potwierdzono pierwszy śmiertelny przypadek wirusa SARS-CoV-2. Jest nim 95-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Pradze.

KOMENTARZE