W Rudzie Śląskiej powstała kolejna zielona pracownia. To nie taka zwykła klasa do biologii. Każda bowiem pracownia, podobnie jak ta powstała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej, jest tworzona według indywidualnego projektu przy współpracy nauczyciela oraz uczniów.

 

 

 

 

W tym rozdaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstała rekordowa liczba pracowni na terenie województwa - podkreślił TOMASZ BEDNAREK

PREZES WFOŚIGW W KATOWICACH. Każdy z projektów traktowany był indywidualnie. Ich ocena była trudna, jednak te zwycięskie projekty, które otrzymały dofinansowanie zrodziły się głownie z pasji nauczycieli.

DARIUSZ KOZIK - NAUCZYCIEL W SZKOLE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ stworzył pracownię, dzięki której uczniowie na lekcję biologii przychodzą już podczas przerwy.

Często też, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, nauczyciel wraz z klasą wychodzi na badania środowiska naturalnego w teren. Z kolei MAREK WESOŁY - RADNY RADY MIASTA RUDA ŚLĄSKA zwraca uwagę na fakt, że 

skierowanie działań proekologicznych w stronę dzieci jest niezwykle ważne, bowiem dorosłych trudno jest odzwyczaić od pewnych zakorzenionych zachowań. Dzieci za to chłoną wiedzę jak gąbki.

Wartość dofinansowanego z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska projektu to 30 tysięcy złotych. Lekcje przyrody w tej sali otwarły zupełnie nową kartę w edukacji dzieci w tej szkole.

 

To nie jedyne projekty skierowane do dzieci i młodzieży z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach, warto więc śledzić możliwości dofinansowania na stronie internetowej funduszu.

 

KOMENTARZE