Tworzyli je z patyków, szkła, części garderoby a nawet produktów spożywczych. Inspiracją były kopalnie, kościoły, a nawet… wejście do Muzeum Miejskiego im Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, gdzie zostali uhonorowani. Twórcy szopek bożonarodzeniowych jak co roku wzięli udział w konkursie na najbardziej kreatywne podejście do tematu.

 

 

Szopki tworzyły dzieci z rudzkich szkół, ale także rodziny, dla których przewidziano specjalna kategorię. A to dlatego aby na przekór konsumpcyjnemu podejściu do świąt znaleźć sposób na wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Pomysłowość – to cecha każdego twórcy. Nie inaczej jest w przypadku uczestników konkursu, którzy inspirację czerpali z otaczającego ich świata.

Tegoroczne jury miało twardy orzech do zgryzienia, bowiem wszystkie szopki były wyjątkowe i niepowtarzalne. Ci twórcy, których prace zostały nagrodzone podzielili się z nami wiedzą co jest najważniejsze w tej zabawie i jak wyglądała realizacja pomysłu. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć szopek mamy dobrą wiadomość - ich ekspozycja w Muzeum Miejskim jeszcze trochę potrwa. 

 

Media

KOMENTARZE