Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Rudę Śląską. Prezes Rady Ministrów spotkał się w cechowni kopalni KWK Bielszowice z pracującymi w niej górnikami. Podczas krótkiego wystąpienia podkreślił, że rudzka kopalnia stawia na innowacyjność, a Górny Śląsk jest motorem napędowym krajowej gospodarki.

Było ich dwudziestu. Najstarszy z nich miał 48, najmłodszy zaledwie 21 lat. 18 września 2009 roku około godziny 10 znajdowali się na głębokości 1050 metrów. Wtedy nastąpił wybuch. Mija 9 lat od katastrofy w KWK Wujek Ruch "Śląsk" w Rudzie Śląskiej Kochłowicach. W katastrofie zginęło dwudziestu górników, 36 zostało rannych. Dziś złożono wieńce i znicze pod pomnikiem upamiętniającym tamtą tragedię.

Bez prawa jazdy, bez wyobraźni, za to z amfetaminą w organizmie. 30-letni kierowca wjechał rozpędzony na przystanek przy ul. Czarnoleśnej i zatrzymał się na pobliskim drzewie i latarni. Sprawca potrącił dwie kobiety, które z uszkodzeniami dolnych części ciała trafiły do szpitala. Kierujący został natychmiast zatrzymany przez rudzką policję.

Działają na rzecz osób niepełnosprawnych, pomagają w organizacji imprez, zachęcają do aktywnego trybu życia, rozwijają życie społeczne Radzionkowa. Podczas II Gali Radzionkowskiego Wolontariatu przedstawiciele ponad 40 organizacji pozarządowych otrzymali z rąk burmistrza miasta, Gabriela Tobora, pamiątkowe dyplomy w podzięce za ich działalność. 

Dzieła Salvadora Dalego to pełne groteski i fantazji surrealistyczne wizje. Jego malarstwo przyciąga uwagę fascynatów sztuki współczesnej na całym świecie. Obrazy artysty można podziwiać również w Radzionkowie, gdzie można podziwiać mniej znane prace wybitnego Katalończyka.