Biblioteka nie musi kojarzyć się wyłącznie z ciszą, skupieniem i dyscypliną. Dowodem tego jest filia nr 21, która stworzyła wyjątkową salkę dla najmłodszych i jest jedyną taką biblioteką w Rudzie Śląskiej, która pomyślała o tych, którzy uczą się podczas zabawy a nierzadko w hałasie.

 

21 stycznia w "Hali na Skarpie", w godzinach 8:45 - 14:00 w Bytomiu odbędzie się Noworoczny Międzypokoleniowy Turniej Piłkarski GKS Rozbark.

 

Już po raz dwudziesty trzeci w Parafii p.w. Ducha Świętego w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie odbyło się Rudzkie Spotkanie Kolędowe.

 

W wieku 53 lat zmarł Bogusław Cygan, wychowanek Uranii Ruda Śląska i były napastnik Polonii Bytom oraz Stali Mielec. W 1995 roku w barwach zespołu z Podkarpacia sięgnął po koronę króla strzelców ekstraklasy.

To już druga edycja Rudzkiego Spędu Rowerowego w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy zorganizowano w 2013 roku. Spotkanie odbyło się na Placu Jana Pawła II. Wszystko po to, by o 13.00 wyruszyć w trasę, wspierając tym samym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.