W Szkole Podstawowej nr 35 Specjalnej w Rudzie Śląskiej uczniowie i nauczyciele wzięli udział w cyklicznej imprezie pod nazwą "Wędrówki po epokach". Tym razem uczestnicy przenieśli się w świat polskiego romantyzmu. 

Przed nami Dni Rudy Śląskiej, duża impreza plenerowa, która co roku ściąga tłumy. Nad bezpieczeństwem w mieście będą czuwały jak zwykle służby mundurowe.

 

 

Czerwiec to miesiąc świętowania dla wielu miast. Radzionków z tej okazji przygotował również wiele imprez oraz koncertów plenerowych.

Śląscy policjanci złapali 30 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się m.in. handlem i produkcją narkotyków, rozbojami i pobiciami. Wśród zatrzymanych są także podejrzani o pobicie kibica Górnika Zabrze ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło w październiku ubiegłego roku w Rudzie Śląskiej. 

18 maja w Rudzie Śląskiej zaczął się Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego tygodnia w mieście zorganizowano Pochód Godności, w którym udział wzięły nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również ich rodzice i opiekunowie.