O Puchar Prezydent Miasta Ruda Śląska walczyli młodzi piłkarze z rocznika 2002 w turnieju zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe „Gwiazda Ruda Śląska”. W niedzielnych zawodach najlepszy okazał się team MKS Zaborze.

W finale zabrzanie pokonali AKS Mikołów 2-0. Trzecie miejsce zajęła natomiast Gwiazda Ruda Śląska, która w „finale pocieszenia” okazała się lepsza od Promotora Zabrze, wygrywając ten mecz 1-0. Druga drużyna Gwiazda zajęła natomiast siódmą lokatę. W turnieju wystapiły także inne rudzkie ekipy – Pogoń Ruda Śląska ukończyła zmagania na piątym miejscu, natomiast Orlik był szósty.

Dodajmy, że ''królem strzelców'' został Mateusz Świerczyński. Łącznie w turnieju wystąpiło dziewięć drużyn z kilku śląskich miast.