Zawodnicy UKS "GROT" zdominowali XII edycję zawodów łuczniczych dzieci i młodzików o „Puchar Wsi Krakowskiej”, zajmując w swoich kategoriach czołowe lokaty.

W zawodach organizowanych na torach łuczniczych w Zabierzowie udział wzięło 100 zawodniczek i zawodników. Rudzki „GROT” reprezentowali Sebastian Ziętek, Marcel Pilarek, Justyna Wyciślik, Bartłomiej Rymarz, Szymon Porębski i Mateusz Porębski.

Marcel Pilarek wygrał klasyfikację wśród „Chłopców starszych” osiągając w sumie ponad 600 pkt. Sebastian Ziętek, debiutant startujący w tej samej kategorii uzyskał 556 pkt., dzięki którym ukończył zawody na 5 miejscu. Justyna Wyciślik startująca w wyrównanej kategorii „Młodziczka”, wystrzelała swój rekord życiowy na odległości 40 m. - 293 pkt., do których dorzuciła 307 pkt, zaś „Młodzik”, Bartłomiej Rymarz ukończył klasyfikację na 2 miejscu, dzięki zdobyciu 611 pkt.

Do poziomu swoich młodszych kolegów doskonale dopasowali się najstarsi reprezentanci, startujący w silnie obsadzonej kategorii „Młodzik starszy”. Szymon Porębski po wyrównanej walce wygrał końcową klasyfikację, dzięki osiągnięciu: 320 pkt. Jego brat, Mateusz Porębski wystrzelał łącznie 636 pkt., dzięki czemu w końcowej klasyfikacji „Młodzików starszych” uplasował się na 3 miejscu.

Rezultaty i miejsca zajęte przez młodych „grotowców” w klasyfikacjach indywidualnych przełożyły się na zajęcie 2 pozycji w klasyfikacji zespołowej.