Podopieczni ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska wywalczyli medale w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek. Zawodnicy rudzkiego klubu wykazali się także podczas Mistrzostw Śląska dzieci i kadetów w stylu klasycznym.

Mistrzostwa Juniorek odbyły się w dniach 19 – 20 kwietnia w Koronowie. Zawodniczki z Rudy Śląskiej Justyna Respondek (51 kg), Natalia Kubaty (55 kg) oraz Alicja Kubaty (67 kg) wywalczyły trzy brązowe medale. - Dziewczęta startowały tylko w trzyosobowym składzie, to też piąte miejsce w klasyfikacji klubowej należy uznać za bardzo dobry wynik – podkreśla Tomasz Garczyśki, trener ZKS „Slavia”.

Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrano w tym samym terminie w Krasnymstawie. Rudzianie zdobyli tam cztery medale - dwa srebrne i dwa brązowe. Medale srebrne wywalczyli Grzegorz Łabus (55 kg) i Aleksander Wojtachnio (84 kg), zaś medale brązowe zawisły na piersiach Dominika Frąckowiaka (55 kg) i Roberta Strzałki (74 kg). W klasyfikacji klubowej „Slavia” uplasowała się na drugim miejscu, ulegając jedynie Mazowszu Teresin.

Najwięcej medali, bo aż 18, podopieczni rudzkiego klubu zdobyli podczas  Mistrzostw Śląska dzieci i kadetów w stylu klasycznym, które odbyły się 20 kwietnia w Katowicach. Złote medale zdobywali Klaudiusz Wiezner, Denis Kwiatkowski, Damian Pander, Dominik Maczan, Bartosz Szałowski, Tomasz Kietel, Kamil Krzewina oraz Adrian Drobina. Srebro wywalczyli Gaetano Alfano, Hubert Szaraniec, Jakub Czerczak, Dawid Strzałka, Dawid Kowalczyk. Z brązem rywalizację zakończyli Daniel Lisoń, Kamil Huda, Korneliusz Janeczko, Rafał Danisz i Dawid Grygiel.