W piętnastej serii spotkań Gwiazda Ruda Śląska gościła w Katowicach. Derbowe spotkanie w Katowicach rozpoczęło się bardzo dobrze dla rudzian, którzy objęli prowadzenie w czwartej minucie po strzale Adriana Zabłockiego. Wyrównanie katowiczanom dał w pierwszej połowie Aleksander Kolmas zamieniając na bramkę rzut karny.

W drugiej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale emocje zaczęły się dopiero w 33. minucie. Wtedy to duet Bartosz Siadul-Wojciech Pawlak w ciągu dwunastu sekund wyprowadził rudzian na dwubramkowe prowadzenie. Radość gości nie trwała jednak długo. Chwilę potem kontaktową bramkę zdobył Dariusz Wolański, a po kolejnej minucie ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym. Pomimo tych błędów rudzianie mogli z Katowic wywieźć trzy punkty. Po kontrze w ostatniej minucie z najbliższej odległości piłkę wpakował do siatki Szymon Łuszczek. W ostatniej sekundzie Damian Wojtas z bliska pokonał jednak Krzyśkę ustalając wynik na 4:4.