Sporym zainteresowaniem cieszył się Puchar Śląska w Karate Kyoukushin, który odbył w hali MOSiR-u w Rudzie Śląskiej – Halembie. W imprezie udział wzięli młodzi zawodnicy w wieku od 7 do 21 lat.

Poziom był wysoki, a rywalizacja na macie zacięta. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Tak wyglądała walka o medale w kumite.

Karate uczy pokory, szacunku oraz systematyczności. Swoją przygodę z tym pięknym sportem warto rozpocząć w jak najmłodszym wieku.

Krzysztof Górecki, który w kategorii kumite +55 sięgnął po złoty medal, swoją przygodę z karate rozpoczął dzięki ojcu.

Klasyfikację drużynową wygrał Bielski Klub Karate Kyoukushin. Drugie miejsce zajęli rudzianie, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z Sosnowca.

Więcej w dzisiejszym serwisie sportowym o godzinie 17:40.