Żródło: Archiwum Żródło: Archiwum

Prawie stu zawodników wzięło udział w Międzynarodowym Biegu 12-godzinnym, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Rywalizację wygrał Leszek Małyszek z Siemianowic Śląskich. Dobre, wysokie miejsca zajęli również miejscowi zawodnicy.

Już po raz kolejny do Rudy Śląskiej przyjechali najlepsi ulatramaratończycy z całego kraju oraz Europy Środkowy aby wziąć udział w biegu 12-godzinnym. Te zawody mają już w świecie biegaczy swoją renomę.

W zawodach udział wzięło prawie stu biegaczy, którzy musieli się zmierzyć z ponad kilometrową trasą, biegnącą ulicami Nowego-Bytomia. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że do udziału w imprezie trzeba odpowiednio się przygotować.

Nie jest tajemnicą, że ultramaratony uczą pokory. Recepta na sukces oraz ukończenie morderczego biegu jest jedna – spokój oraz chłodna głowa.

Wielu uczestników swoją przygodę z bieganiem rozpoczynało od krótszych dystansów.

W tym roku najlepszy okazał się Leszek Małyszek. Zawodnik z Siemianowice Śląskich przebiegł prawie 135 km. Najlepszy z rudzian był Przemysław Basa, plasując się na trzeciej pozycji. Wśród kobiet triumfowała Milena Grabska, która pokonała dystans 125 km. Druga była Aneta Rajda z Pogoni Ruda Śląska.